Nicole signs with JAS-FBG Sosnowiec ( Poland) for the 2016-17 season.


*NICOLE C MICHAEL nową zawodniczką JAS-FBG ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC!

Tauron Basket Liga Kobiet

23/09/2016

Zarząd Klubu informuje, że nową zawodniczką Naszego Klubu została amerykańska, silna skrzydłowa – NICOLE C MICHAEL.

Nicole C Michael ma 29 lat, mierzy 187 cm, a w Naszym Klubie rozpocznie swój ósmy, zawodowy sezon w swojej karierze. Zawodniczka jest absolwentką Syracuse, następnie grała w Cabo Rojo Turistas (Puerto Rico), Gran Canaria La Caja de Canarias (Hiszpania), Gea Magazzini Alcamo (Włochy), Dynamo – NPU Kyiv (Ukraina), Toulouse Metropole Basket (Francja). W sezonie 2012/2013 reprezentowała barwy Energii Toruń. W poprzednim sezonie występowała na parkietach BLK w zespole MKS Polkowice, gdzie była jedną z najlepszych zawodniczek TBLK osiągając w 29 meczach średnio: 12.1 punktów, 7.0 zbiórek, 1.4 asysty , 1.6 przechwytu i 1.1 bloku. Nicole jest zawodniczka bardzo wszechstronną. Może grać na pozycji 3 oraz 4. Jej sprawność i atletyka przy wysokim wzroście pozwalają jej grać wszędzie i stanowić zagrożenie dla obrońców na każdej pozycji. Tym samym zespół JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec zakończył budowę składu na sezon 2016/17. Przypominamy, że nasze zawodniczki zainaugurują sezon 2 października, meczem w Gdyni. Natomiast swój pierwszy mecz przed własną publicznością rozegrają 8 października o godz.16.00, a przeciwnikiem będzie beniaminek BLK, zespół Ostrovii Ostrów Wlkp.

Już dzisiaj zapraszamy do Hali MOSIR przy ul.ŻEROMSKIE